İsmail Hilmi Adıgüzel Kimdir ?


İzmir'in ilkler şehri olarak bilinen Bergama ilçesinde dünyaya gelen İsmail Hilmi Adıgüzel, öğrenimini İzmir ve Manisa'da farklı okullarda tamamladı. Niğde Üniversitesi Pazarlama mezunu. İlk Çalışma hayatına ise babasının vefatıyla mobilya mağazasında başladı.

Global İletişim Hizmetleri İzmir bayi sorumlusu olarak çalışma hayatına devam etti. Şırnak 5.jandarma sınır tabur komutanlığı istihbarat ve muhabere sorumlusu olarak askerilik hizmetini tamamladı.

2009 yılında Güney Afrika'da Engen Garage Tzanen şube müdürlüğü yaptı. 3. Dünya ülkesi olarak bildiğimiz Güney Afrika'yı detaylı bir şekilde inceleme imkanı buldu. Hisar İntercontinantal Hospital'de Kurumsal iletişim uzmanı olarak çalıştı.

Bu süre zarfında Türkiye Fotoğraf Gönüllüleri , Gençlik Platformu ve Marka yönetimi Derneği gibi STK'larda kurucu yönetim kadrolarında bulundu. Gravga Group'da Müşteri İlişkileri Direktörü olarak görev almasının ardından, halen acayipişler atölyesi 'nde ajans başkanlığı ve marka danışmanlığı görevine devam ediyor.

İletişim fakültesinde okuyan öğrencilerin staj imkanı sorununa çözüm bulmak ve mesleki anlamda deneyim elde etmelerine olarak sağlamak adına, uzun dönem staj yaparak portfolyolarını oluşturabilecekleri bir yapıda 2011 yılında kuruduğu Genç Haber 'i sosyal girişime dönüştürerek yayın hayatına gençlere özgü tek haber sitesi olma özelliğine 2. anlam katılmasını sağlayarak çalışmalarına devam ediyor.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına İKİ KİTAP yayın evini kurdu. "İKİ KİTAP yayınevinden basılan her kitabı ikişer satıyoruz, birsini siz okuyor, diğer bir eşinide sizlerin adına eğitimde fırsat eşitliği sağlanamamış bölgelerlerdeki kütüphanelere bağışlıyoruz" şeklinde anlattığı stratejisi ile kitap bağışlayıp kütüphanelerin gelişmesine öncü olma misyonu ile kurulan ilk yayın evi olma özelliğine sahip, bir sosyal girişim olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Sosyal Girişimcilik adına almış olduğu notları ve kaleme aldığı makalelerini bir araya getirerek kaleme aldığı Sosyal Girşim-cilik güncellenmiş versiyonu ile Kapitalizm v2.0 kitabı üçleme serisinin ilk kitabı olarak Aralık 2019'da İKİ KİTAP yayın evinden çıktı.

Ülkemizde ilk kez organize edilen ve 20 ülkeden katılımcının yer aldığı Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayını Organize etti. Düzce Ticaret Odası ve Düzce Üniversitesininde katkıları ile Uluslarası Düzce Sosyal Girişimcilik Zirvesini Oranize etti. 2019 yılı global girişimcilik haftası etkinlikleri çerçevesinde acayipişler atölyesi bünyesinde 7 il'de 13 girişimcilik etkinliği organize edilmesine öncülük etti ve bu etkinliklere konuşmacı olarak katıldı.

Takım çalışması ve samimiyetin öncelikli başarı anahtarı olduğuna inanıyor.


52

Seminer


Liseler, Üniversiteler, STK'lar, Belediyeler, Yurtlar, ve özel Kurumlarda seminer programları.
45

Marka Yönetimi


Ajans hizmetleri kapsamında kişisel ve tüzel olmak üzere marka yönetim hizmeti
89

Proje


Ulusal ve uluslar arası Projeler.
3

Şirket


Öz kaynaklarımız ile yönettiğimiz şirket